1989 yılında Çekoslavakya’nın Pradlo damıtımevinde %100 Çek arpalarından bakır imbiklerde damıtıldıktan sonra Çek meşesinden yapılma fıçılarda yıllandırılmış, artık üretimi olmayan bir Single Malt.

Hammer Head 23 ekspresyonunu ilk kez Gusto Viski Kulübü ile yaptığımız Egzotik Viskiler tadımında deneme fırtsatım olmuştu.

Hammer Head 23 (Çek Single Malt, 40.7% abv)

Burun: İlk koklamayla beraber sanki matarada beklemiş bir viskiyi hatırlattı, metalik kokular… Kadehin biraz havalanmasıyla otsu ve tatlı aromalar açığa çıkıyor. Vanilya, üzüm, malt ve çok az tarçın.

Damak: Damakta oldukça genç bir viski hissiyati veriyor. Az da olsa kayısı ve üzüm gibi meyvemsi aromalara malt, meşe ve baharat. Fazlasıyla kolay içimli, su katılmış gibi…

Bitiş: Bitiş kısa, baharatlı ve kuru.

Genel Yorum: Hammer Head 23, birçok ayrıntısıyla dikkat çeken bir viski. %100 Çek arpasından üretilmiş, Çek meşesinden fıçılarda olgunlaşmış, 40.7 gibi ilginç bir alkol derecesiyle şişelenmiş, 23 yıllık bir Çek Single Maltı… Korkarım bu ekspresyona dair ilgi çeken şeyler bunlarla kalıyor…

Hammerhead, 23 yıllık bir malt olduğunu hiç hissettirmeyen, düz, çok genç karakterli ve “fazlasıyla” kolay içimli bir ekspresyon.

110419

Bu yazı ilginizi çektiyse;

İtalya, Hindistan, Güney Afrika gibi ülkelerden viski tadım notlarım için…

Hammer Head 23
23 yıllık bir malt olduğunu hiç hissettirmeyen düz, çok genç karakterli ve "fazlasıyla" kolay içimli bir ekspresyon.
Burun65%
Damak67%
Bitiş67%
Genel67%
67%Overall Score
Reader Rating: (2 Votes)
81%

Leave a Reply

Your email address will not be published.