Johnnie Walker Blenders’ Batch Espresso Roast, markanın harmanlama ekibi üyelerinden Aimée Gibson’ın yıllarca süren denemeler sonucu ortaya çıkarmış olduğu deneysel bir ekspresyon.

Blenders’ Batch Espresso Roast’un en önemli özelliği yüksek dozda kavrulmuş arpadan üretilmiş olması. Bu işlem ile ekspresyona zengin, yoğun ve kavruk aromalar kazandırmak amaçlanmış.

“Harman Viskiler Hakkında Her Şey” yazıma buradan göz atabilirsiniz.

Johnnie Walker Blenders’ Batch Espresso Roast (İskoç Harman, 43.2% abv)

Burun: Çikolata, karamel, elma ve şeftali kokuları ile oldukça tatlı bir burun. Hafif genç bir viski izlenimi veriyor. Kadehin havalanmasıyla bal, malt ve tarçın aromaları. Bu ekspresyonun anlatımında sıkça geçen Espresso kokularını çok az aldığımı söyleyebilirim.

Damak: Damakta biraz daha ilginç ve keyifli bir hal aldı. Bitter, malt, tarçın ve karamel aromalarına hafif kavruk, acı tatlar eşlik ediyor. Meşe ve baharat karakteri de baskın diyebilirim. Sıcak, baharatlı ve tatlı.

Bitiş: Bitter, tarçın ve meşe aromaları ile orta uzunlukta, sıcak ve kavruk bir bitiş.

Genel Yorum: Espresso Roast, genel olarak ilginç bulduğum bir ekspresyon oldu. Burundaki genç ve uçucu karakterden çok hoşlanmasam da, damaktaki kompleksite ve hafif kavruk tatlar hoşuma gitti. Bitişin de tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

261019

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Harman Viskiler Hakkında Her Şey…

Tüm Johnnie Walker tadım notlarım için!

Johnnie Walker Blenders' Batch Espresso Roast
Genel olarak ilginç bulduğum bir ekspresyon oldu. Burundaki genç ve uçucu karakteri çok sevmesem de, damaktaki kompleksite ve hafif kavruk tatlar hoşuma gitti. Bitiş de tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
Burun77%
Damak80%
Bitiş78%
Genel77%
78%Overall Score
Reader Rating: (1 Vote)
14%

Leave a Reply

Your email address will not be published.