Oban Bay Reserve Game of Thrones Night’s Watch, Diageo’nun dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin son sezonuna özel çıkardığı Game of Thrones Single Malts koleksiyonunun üyelerinden biri.

Westeros’un siyahlara büyünmüş onurlu koruyucuları Night Watch‘a ithafen çıkarılan ekspresyonla ilgili ilk dikkat çeken detay harika şişe tasarımı! Aynı Night Watch üyeleri gibi siyahlara bürünmüş şişenin üzerinde Night Watch’ın yemini yer alıyor.

Eğer Game of Thrones hayranıysanız, dizinin Soundtrack‘ine de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim! Bu ekspresyonun yanında bir eşlikçi arıyorsanız, favori parçalarındam biri olan “My Watch Has Ended” parçasını şiddetle tavsiye ederim!

Oban Bay Reserve Game of Thrones Night’s Watch (İskoç Single Malt, 43% abv)

Burun: Malt, saman, çimen gibi ferah kokulara portakal, armut ve citrus gibi meyveler eşlik ediyor. Tüm bu kokuları ise hafif dengeli isli notalar tamamlıyor. Son olarak, çok hafif tuzlu ve karabiber de aldığımı söyleyebilirim. Zengin ve zarif.

Damak: Narenciye, kuru meyveler, karamel ve limon aromalarına baharatlı ve kömürümsü tatlar eşlik ediyor. Damakta dolgun.

Bitiş: Portakal, citrus ve yanıksı tatlar ile orta-uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Bay Reserve, özellikle burunda keyif aldığım bir ekspresyon olsa da burundaki zengin ve zarif karakterini damakta biraz aradım diyebilirim. Oban’ın alışık olduğumuz isli ve ilaçsı yapısından farklı olarak az isli ve daha yumuşak bir ekspresyon.

070120

Bu yazı ilginizi çektiyse;

A’dan Z’ye tüm tadım notlarım…

Diğer Oban tadım notlarım…

Oban Bay Reserve Game of Thrones Night's Watch
Bay Reserve, özellikle burunda keyif aldığım bir ekspresyon olsa da burundaki zengin ve zarif karakterini damakta biraz arattı diyebilirim. Oban'ın alışık olduğumuz isli ve ilaçsı yapısından farklı olarak az isli ve daha yumuşak bir ekspresyon.  
Burun85%
Damak84%
Bitiş84%
Genel84%
84%Overall Score
Reader Rating: (8 Votes)
77%

Leave a Reply

Your email address will not be published.