Paul John Christmas Edition 2020, Hindistan’ın önde gelen viski markalarından Paul John’un Christmas dönemine özel olarak çıkardığı şişelemesi. İlk dolum Bourbon, ilk dolum Amerikan meşe ve ilk dolum Oloroso fıçılarda olgunlaşmış maltların karışımından oluşan ekspresyon, her Christmas Edition’da olduğu gibi çok hafif isli nüansları da barındırıyor.

İlk olarak 2018’de piyasaya sunulan Paul John Christmas serisi, her yıl ilginç fıçı dokunuşlarıyla farklı tatları keşfetmeyi ve Christmas ruhunu kadehte yaşatmayı amaçlıyor.

Paul John Christmas Edition 2020 (Indian Single Malt, 46% abv)

Burun: Portakal, kuru üzüm, elma, bal, citrus ve tropik meyvelere tarçın, karamel, sandal ağacı ve yanık meşe eşlik ediyor. Kadehin biraz havalanmasıyla meyvemsi kokular belirginleşiyor.

Damak: Kuru üzüm, portakal ve karamel aromalarına tarçın, karabiber, zencefil ve meşe eşlik ediyor. Özellikle meşe karakteri oldukça belirgin. İlk dolum Amerikan meşenin etkisi göstermiş gibi. Burunda olduğu gibi hafif füme tatlar aldım. Giderek tatlılaşan bir yapısı var. Kadehin havalanmasıyla çikolatamsı aromalar almak mümkün.

Bitiş: Hafif is, zencefil ve portakal ile sıcak, uzun bir bitiş.

Paul John Christmas Edition 2020, fıçı karakterinin belirgin olduğu özellikle damakta baharat karakteriyle öne çıkan kompleks bir ekspresyon olmuş.

03.01.2021

Photo Credit: whiskymonster.com

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Hindistan, Tayvan, Kanada gibi ülkelere ait viskilerin tadım notları için…

Tüm Paul John tadım notları…

Paul John Christmas Edition 2020
Burun85%
Damak84%
Bitiş84%
84%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.