Paul John Christmas Edition 2022, Hint viski markası Paul John’un Christmas dönemine özel olarak çıkardığı serinin 5. şişelemesi. 2018’de başlatılan Christmas serisi her sene farklı fıçı detaylarıyla ve “Christmas” ruhunu yansıtan tatlarıyla dikkat çeken bir seri. Bu seneki şişeleme ilk dolum Bourbon, Brendi ve isli Oloroso şeri fıçılarda olgunlaştırıldıktan sonra 46% alkol derecesiyle şişeleniyor.

Tıpkı geçen sene olduğu gibi Paul John Christmas Edition 2022’ı ilk kez sevgili dostum Paul John’un marka elçisi Koray‘la birlikte Instagram’da yaptığımız canlı yayın sohbetinde karşılıklı olarak tattım. Bu seneki sohbetimize Paul John’un baş damıtımcısı Michael D’Souza’nın da katılması da ayrıca bir sürpriz oldu.

Paul John Christmas Edition 2022 (Indian Single Malt, 46% abv)

Burun: Elma şekeri, şeftali, üzüm, bal ve çikolatalı kek olarak adlandırabileceğim dolgun tatlı kokulara yanık meşe, tatlı tütün, deri, kızarmış ekmek, tarçın ve hafif zencefil eşlik ediyor. Kokladıkça dolgunlaşan bir tatlılığı var.

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da tatlı aromalar belirgin. Üzümlü kek, elma, portakal ve karamel gibi dolgun tatlara hafif karabiber, tarçın ve yanıksı tatlar eşlik ediyor. Ağız sulandıran bir tatlılık sonrası giderek artan isli notalar alıyoruz.

Bitiş: Üzüm, karamel, beyaz karabiber, karanfil ve yanık meşe notalarıyla orta-uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Her sene olduğu Paul John Christmas Edition 2022 şişelemesi de Christmas ruhunu yaşatan bir şişe olmuş. Bu seneki şişenin isli ve dolgun yapısıyla beraber ağız sulandıran tatlılığı gerçekten keyif verdi. Soğuk kış ayları için iç ısıtacak ideal bir viski.

20122022

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Paul John tadım notları…

Paul John Christmas Edition 2022
Her sene olduğu Paul John Christmas Edition 2022 şişelemesi de Christmas ruhunu yaşatan bir şişe olmuş. Bu seneki şişenin isli ve dolgun yapısıyla beraber ağız sulandıran tatlılığı gerçekten keyif verdi. Soğuk kış ayları için iç ısıtacak ideal bir viski.
Burun88%
Damak87%
Bitiş87%
Genel87%
87%Genel Puan

Comment

Email adresiniz yayınlanmayacak.