Singleton of Glendullan 19 Year Old Special Release, Diageo’nun her sene çıkardığı Special Release serisinin 2021 şişelemesi. Bu yıl “Legend Untold” adını taşıyan serinin etiketlerinde efsanevi mistik yaratıklar görüyoruz. Tekrar dolum Amerikan meşelerde olgunlaştırılan ekspresyon, Konyak fıçılarında bitiş verilerek 54.6% dereceyle Cask Strength (fıçı sertliğinde) şişelenmiş.

Singleton of Glendullan 19 Year Old Diageo Special Release’i ilk kez Whisky Show London 2022’de tatma şansım olmuştu. Whisky Show’dan notlarıma buradan göz atabilirsiniz.

Singleton of Glendullan 19 Year Old Special Release 2021 (Scotch Single Malt, 54.6% abv)

Burun: Elma, limon, kayısı ve kuru meyveler ile oldukça tatlı ve aromatik. Bu kokuları meşe, tatlı baharatlar ve vanilya takip ediyor.  Taze ve dengeli.

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da oldukça tatlı. Elma, limon, vanilya, üzüm ve hafif tropik meyve tatları. Bu aromaları zencefil, portakal kabuğu ve meşe takip ediyor. Tatlı-baharatlı.

Bitiş: Elma, üzüm ve hafif baharatlı tatlar ile orta uzunlukta sıcak bir bitiş.

Genel: Singleton of Glendullan 19 Year Old Special Release çok zengin bir içim sunmasa da dengeli tatlı-baharatlı karakteriyle keyif aldığım bir ekspresyon oldu.

(Tadımın yapıldığı tarihteki fiyatı: £140 – Malts.com)

02102022

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Diğer Singleton tadım notlarım…

Singleton of Glendullan 19 Year Old Special Release 2021
Singleton of Glendullan 19 Year Old Special Release çok zengin bir içim sunmasa da dengeli tatlı-baharatlı karakteriyle keyif aldığım bir ekspresyon oldu.
Burun86%
Damak87%
Bitiş86%
Genel86%
86%Genel Puan

Comment

Email adresiniz yayınlanmayacak.