A Good Old-Fashioned Christmas Whisky, The Whisky Exchange’in 2022 Christmas’a özel olarak şişelediği ekspresyonu. Glen Elgin, Linkwood, Blair Athol, Strathclyde ve Cameronbridge damıtımevlerinden Hogsheads ve Sherry butt fıçılardan viskilerin harmanlanmasıyla üretilen ekspresyon 50.5% dereceyle şişelenmiş.

A Good Old-Fashioned Christmas Whisky (Blended Scotch, 50.5% abv)

Burun: Kuru üzüm, elma şekeri, karamel, rom, esmer şeker, bitter çikolata notalarına tarçın, zencefil ve badem kokuları eşlik ediyor. Oldukça zengin ve tatlı.

Damak: Kuru meyveler, kırmızı meyveler, bal, elma, kuru üzüm, vanilya ve bal aromalarıyla oldukça dolgun, tatlı bir başlangıç. Şeri karakteri çok belirgin. Bu aromaları meşe, çok hafif yanıksı tatlar ve tatlı baharatlar takip ediyor. Ağız sulandıran fakat giderek damağı kurutan dolgun bir karakterde.

Bitiş: Bitter çikolata, kuru üzüm ve hafif yanık meşe ile sıcak, hafif kuru, tatlı ve uzun bir bitiş.

Genel Yorum: A Good Old-Fashioned Christmas Whisky, 2022’de tattığım en iyi harmanlardan biri diyebilirim. Dolgun tatlı yapısı ve zengin karakteriyle, tam anlamıyla “Christmas” ruhunu yansıtan bir viski olmuş. Yıl ibaresiz bir Blended viskiye göre yüksek bir fiyatı olsa da The Whisky Exchange ortaya gerçekten zengin bir harman çıkarmış.

06122022

(Tadımın yapıldığı tarihteki fiyatı: £85)

Bu yazı ilginizi çektiyse;

A’dan Z’ye Tüm Tadım Notlarım…

A Good Old-Fashioned Christmas Whisky
2022'de tattığım en iyi harmanlardan biri diyebilirim. Dolgun tatlı yapısı ve zengin karakteriyle, tam anlamıyla "Christmas" ruhunu yansıtan bir viski olmuş. Yıl ibaresiz bir Blended viskiye göre yüksek bir fiyatı olsa da The Whisky Exchange ortaya gerçekten zengin bir harman çıkarmış.
Burun87%
Damak86%
Bitiş87%
Genel86%
87%Genel Puan

Comment

Email adresiniz yayınlanmayacak.