Aviation American Gin (Amerika, 42% abv)

2002 yılında Portland’da kurulan Aviation American Gin, 2018’de ünlü Hollywood yıldızı Ryan Reynolds’ın markanın hisselerini alarak başına geçmesiyle adını sıkça duymaya başladığımız oldukça popüler bir Gin markası. 2020 yılında Diageo bünyesine katılan Aviation American Gin özellikle son yıllarda yaptığı branding çalışmalarıyla ve değişen harika şişesiyle öne çıkıyor.

İçlerinde ardıç, kakule, kişniş, portakal, frenk kimyonu, Sasparilla ve lavantanın da olduğu 9 farklı botaniğin yüksek nötr alkolde 18 saat kadar bekletilip maserasyon işlemi görmesinden sonra su eklenerek imbiklerde damıtılmasıyla üretilen Aviation American Gin 42% alkol derecesiyle şişeleniyor.  (Tadımın yapıldığı tarihteki fiyatı: £28)

Tadım Notları: Burunda ardıç, nane, kişniş ve narenciye kokularıyla taze ve güçlü. Damakta portakal kabuğu, kişniş, kakule ve karabiber ile baharatlı bir karakterde. Sıcak, uzun bir bitiş.

Sek içimde baharat ve citrus karakteri öne çıkan Aviation American Gin, benim daha çok Martini kokteylinde keyif aldığım bir cin oldu. Favori kokteyllerimden Negroni ile denediğimde ise biraz dengesiz bulsam da keyif aldığımı söyleyebilirim.

Photo Credit: Guy Aroch

090822

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Diğer Gin tadım notlarım…

Aviation American Gin
82%Overall Score

One Response

  1. zoritoler imol

    Hey! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to look it over. I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and terrific design.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.