Chivas kardeşlerin 1909 yılında piyasaya sunduğu Chivas Regal 25, ikonik markanın ilk şişelemesi olma özelliğini taşıyor. Dünyanın ilk lüks harman viskisi kabul edilen Chivas Regal 25, Amerika’da 1920-1933 yılları arasında süren İçki Yasağı (Prohibition) döneminde üretimi durdurularak, viski severlere uzun bir süre veda etmiş. Ta ki 2007 yılına kadar…

2007 yılında efsanevi baş harmancı Colin Scott’ın markanın nadir fıçılarından en genci 25 yaşında olan viskileri ustalıkla harmanlamasıyla Chivas Regal 25 hayata döndürmüş. Görkemli şişesiyle dikkat çeken Chivas Regal 25, markanın en özel ekspresyonlarından biri.

Chivas Regal 25 (Blended Scotch, 40 abv)

Burun: Portakal, şeftali ve hafif kırmızı meyve notalarına karamel, badem meşe ve bisküvi olarak adlandırabileceğim kokulara eşlik ediyor. Oldukça meyvemsi ve zarif.

Damak: Burunda olduğu gibi meyvemsi aromalar belirgin. Portakal, şeftali, çikolata ve karamel tatlarına meşe ve hafif fındık eşlik ediyor. Oldukça tatlı ve hafif. Pürüzsüz bir içime sahip.

Bitiş: Meyvemsi ve hafif baharatlı, orta uzunlukta, dolgun bir bitiş.

Genel Yorum: Chivas Regal 25, zengin karakteri ve pürüzsüz içimiyle öne çıkan bir harman. En genci 25 yıl gibi uzun bir olgunlaşma süresine sahip viskilerin harmanından oluşan bu şişelemenin, bu kadar dengeli ve zarif olması gerçekten takdire şayan.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Harman Viskiler Hakkında Her Şey…

“Viski Harmanlama Sanatı” yazım…

Diğer Chivas Regal Tadım Notlarım…

Chivas Regal 25
Zengin karakteri ve pürüzsüz içimiyle öne çıkan bir harman. En genci 25 yıl gibi uzun bir olgunlaşma süresine sahip viskilerin harmanından oluşan bu şişelemenin, bu kadar dengeli ve zarif olması gerçekten takdire şayan.
Burun87%
Damak86%
Bitiş86%
Genel86%
86%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
78%

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.