Chivas Regal Ultis, İskoçya’nın Speyside bölgesinden 5 malt viskinin harmanından oluşan bir Malt Harmanı (Blended Malt). Ultis’in içerisinde Tormore, Longmorn, Strathisla, Allt A’Bhainne ve Braeval damıtımevlerinden çıkan malt viskiler bulunuyor.

Ekspresyonun harman içeriğiyle ve özel şişe tasarımıyla, markanın 5 başharmancısına atıfta bulunduğunu da belirteyim (Charles Howard, Charles Julian, Allan Baillie, Jimmy Lang ve Colin Scott).

Blended Malt ve diğer viski türleri hakkında detaylı bilgi için “Viski Çeşitleri” yazıma göz atabilirsiniz.

Chivas Regal Ultis (İskoç Malt Harmanı, %40 abv)

Burun: Narenciye, vanilya, karamel ve meşe kokuları ile oldukça yumuşak bir burun. Kokladıkça zenginleşen meyvemsi notalara tarçın eşlik ediyor.

Damak: Burunda aldığımız meyvemsi ve şekerli aromalara baharatlı tatlar da ekleniyor. Karamel, bal, vanilya, şeftali ve zencefil, tarçın ve çok hafif karabiber eşlik ediyor. Dolgun, kremamsı ve oldukça kolay içimli.

Bitiş: Vanilya, tarçın ve meşe aromaları ile orta uzunlukta bir bitiş.

Genel Yorum: Chivas Regal Ultis, markanın portföyünde yer alan diğer ekspresyonlardan kendisini ayıran özel bir viski. Genel olarak Ultis’in oldukça hafif, kolay içimli, dengeli ve dolgun olduğunu söyleyebilirim. Burunda çok hafif, damakta zengin ve yumuşacık…

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Diğer Chivas Regal Tadım Notlarım için…

Chivas Regal Ultis
Oldukça kolay içimli, dengeli ve dolgun bir ekspresyon. Burunda çok hafif, damakta zengin ve yumuşacık...
Burun85%
Damak86%
Bitiş84%
Genel83%
85%Overall Score
Reader Rating: (17 Votes)
69%

Leave a Reply

Your email address will not be published.