Coachbuilt Whisky, eski Formula 1 pilotu Jenson Button ile viski uzmanı George Koutsakis’in ortak çalışması sonucu ortaya çıkan yeni bir harman markası. İskoçya’nın 5 farklı viski bölgesinden malt ve tahıl viskilerin olgunlaşma sonrası Sherry fıçılardan evlendirilmesiyle oluşturulan Coachbuilt Whisky, 46% alkol derecesiyle şişelenmiş.

Coachbuilt Whisky (Blended Scotch, 46% abv)

Burun: İlk koklamada beni fazlasıyla şaşırttığını söyleyebilirim. Mortlach ve Clynelish arası diyebileceğim oldukça oturaklı ve ağır bir görüntüde. Belirgin is, baharat ve meşe kokularını hafif mum, vanilya, sedir, karabiber ve etsi olarak adlandırabileceğim notalar takip ediyor. Kadehin biraz havalanmasıyla meyvemsi aromalar açığa çıkıyor.

Damak: Damakta şeri karakteri biraz daha belirgin. Karamel, bal, üzümlü çikolata, rom ve meşe aromalarına tarçın, kahve ve hafif isli nüanslar eşlik ediyor. Gövdeli, şurubumsu ve oturaklı.

Bitiş: Üzümlü çikolata, toffee, is ve baharat is uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Coachbuilt Whisky benim beklentimlerimi fazlasıyla aşan bir viski oldu. Özellikle bir Blended viskiye göre çok aromatik ve karakteristik bir viski olduğunu düşünüyorum. İçeriğini bilmememize rağmen harmanındaki malt oranının yüksek olduğunu tahmin etmek çok da zor değil. Tek eleştirim Sherry karakterini yeteri kadar vermemesi olur. Fakat genel olarak, hem karakter olarak, hem de fiyat-performans açısından oldukça başarılı bir harman olmuş.

(Tadımın yapıldığı tarihteki fiyatı: £40.75)

09092022

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm İskoç viskileri tadım notları…

Coachbuilt Whisky
Beklentimlerimi fazlasıyla aşan bir viski oldu. Özellikle bir Blended viskiye göre çok aromatik ve karakteristik bir viski olduğunu düşünüyorum. İçeriğini bilmememize rağmen harmanındaki malt oranının yüksek olduğunu tahmin etmek çok da zor değil. Tek eleştirim Sherry karakterini yeteri kadar vermemesi olur. Fakat genel olarak, hem karakter olarak, hem de fiyat-performans açısından oldukça başarılı bir harman olmuş. 
Burun87%
Damak87%
Bitiş86%
Genel88%
87%Genel Puan

Comment

Email adresiniz yayınlanmayacak.