The first release of the Coachbuilt Whisky, which was founded by spirits expert George Koutsakis and Formula One racing driver Jenson Button. Coachbuilt Whisky is a blend of malt and grain whiskies from the 5 regions of Scotland, all selected carefully by George Koutsakis. These whiskies married in Sherry-seasoned cask after they matured in oak casks.

Coachbuilt Whiskyy (Blended Scotch, 46% abv)

Nose: I have to say I’m quite surprised at the first smell. It’s somewhere between Mortlach and Clynelish distilleries with some smoke character. The distinctive scents of smoke, spice and oak are followed by wax, vanilla, cedar, black pepper and meaty notes. With a little airing, fruity aromas are revealed.

Palate: On the palate, the sherry character is a little more pronounced. Caramel, honey, raisin chocolate, rum and oak are followed by cinnamon, coffee and hints of smoke. Full-bodied and syrupy.

FinishA long finish with chocolate with raisins, toffee, smoke and spice.

CommentCoachbuilt Whisky has exceeded my expectations. It is a very aromatic and characteristic whisky, especially for a Blended whisky. Although we do not know its content, it is not difficult to guess that the malt ratio in its blend must be high. My only criticism would be it doesn’t give enough of the Sherry character. But overall, it is a very successful blend in terms of both character and price-performance.


Coachbuilt Whisky, eski Formula 1 pilotu Jenson Button ile viski uzmanı George Koutsakis’in ortak çalışması sonucu ortaya çıkan yeni bir harman markası. İskoçya’nın 5 farklı viski bölgesinden malt ve tahıl viskilerin olgunlaşma sonrası Sherry fıçılardan evlendirilmesiyle oluşturulan Coachbuilt Whisky, 46% alkol derecesiyle şişelenmiş.

Burun: İlk koklamada beni fazlasıyla şaşırttığını söyleyebilirim. Mortlach ve Clynelish arası diyebileceğim oldukça oturaklı ve ağır bir görüntüde. Belirgin is, baharat ve meşe kokularını hafif mum, vanilya, sedir, karabiber ve etsi olarak adlandırabileceğim notalar takip ediyor. Kadehin biraz havalanmasıyla meyvemsi aromalar açığa çıkıyor.

Damak: Damakta şeri karakteri biraz daha belirgin. Karamel, bal, üzümlü çikolata, rom ve meşe aromalarına tarçın, kahve ve hafif isli nüanslar eşlik ediyor. Gövdeli, şurubumsu ve oturaklı.

Bitiş: Üzümlü çikolata, toffee, is ve baharat is uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Coachbuilt Whisky benim beklentimlerimi fazlasıyla aşan bir viski oldu. Özellikle bir Blended viskiye göre çok aromatik ve karakteristik bir viski olduğunu düşünüyorum. İçeriğini bilmememize rağmen harmanındaki malt oranının yüksek olduğunu tahmin etmek çok da zor değil. Tek eleştirim Sherry karakterini yeteri kadar vermemesi olur. Fakat genel olarak, hem karakter olarak, hem de fiyat-performans açısından oldukça başarılı bir harman olmuş.

(Tadımın yapıldığı tarihteki fiyatı: £40.75)

09092022

Coachbuilt Whisky
Beklentimlerimi fazlasıyla aşan bir viski oldu. Özellikle bir Blended viskiye göre çok aromatik ve karakteristik bir viski olduğunu düşünüyorum. İçeriğini bilmememize rağmen harmanındaki malt oranının yüksek olduğunu tahmin etmek çok da zor değil. Tek eleştirim Sherry karakterini yeteri kadar vermemesi olur. Fakat genel olarak, hem karakter olarak, hem de fiyat-performans açısından oldukça başarılı bir harman olmuş. 
Burun/Nose86%
Damak/Palate85%
Bitiş/Finish84%
85%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.