Nikka Days, Japonya’nın en önemli viski markalarından Nikka’nın Miyagikyo ve Yoichi damıtımevlerinde üretilen malt ve tahıl viskilerin karışımından oluşan bir Japon harmanı. Yumuşak içimi ve meyvemsi karakteriyle Japon harmanlarına giriş viskisi olarak kabul edilen bir şişeleme.

Japon viskileri hakkında detaylı bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz!

Nikka Days (Japanese Blended, 40% abv)

Burun: Elma, armut, portakal, limon ve kavun gibi meyvemsi notalara taze çiçek kokuları, meşe, karamel ve bal eşlik ediyor. Oldukça yumuşak ve ferah bir yapıda.

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da yumuşak ve tatlı. Elma, vanilya, malt, bal ve çikolata aromalarına tatlı baharatlar ve yanık meşe olarak adlandırabileceğim çok hafif yanıksı tatlar eşlik ediyor. Oldukça yumuşak içimli.

Bitiş: Vanilya, esmer şeker ve tarçın ile kısa uzunlukta bir bitiş.

Yumuşak ve meyvemsi karakteri ve damaktaki kaygan yapısıyla Nikka Days keyifle tükettiğim Japon harmanları arasında yer alıyor. Londra’da yaptığım Japon viskisi eğitimlerinde yer verdiğim viskilerden biri olan Nikka Days, genel olarak viskiye ve Japon viskisine giriş yapanların beğendiği bir viski oluyor. Fiyat-performans olarak nadir başarılı Japon viskilerinden.

27082022

(Tadım yapıldığı tarihteki fiyatı: £35)

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Japon viskileri tadım notlarım…

Japon Viskilerinin Doğuşu…

Nikka Days
Burun78%
Damak78%
Bitiş76%
77%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.