Glenglassaugh Revival, İskoçya’nın Highland bölgesinin kuzeyinde bulunan damıtımevinin 1986 – 2008 yılları arasında üretimi durdurmasından sonra şişelediği ilk ekspresyonu. Coastal Highland Single Malt” olarak da bilinen marka bu ünvanın hakkını fazlasıyla veren deniz esintili bir malt.

Glenglassaugh Revival, kırmızı şarap ve Bourbon fıçılarda olgunlaştıktan sonra vatlanıyor ve 2. olgunlaşma için şeri fıçılara alınarak, %46 alkol seviyesiyle şişeleniyor.

Glenglassaugh (Okunuşu: Gılen-gılah-soh) markasının Nisan 2021 itibariyle Türkiye’ye giriş yaptığını belirteyim.

Glenglassaugh Revival (İskoç Single Malt, 46% abv)

Burun: İlk koklamayla beraber deniz etkisi kendini gösteriyor. Çok belirgin bir tuzlu karamel kokusu. Kırmızı meyveler, kivi, portakal, çikolata ve bal gibi tatlı aromaları deri ve hafif yanık meşe kokuları takip ediyor.

Damak: Kırmızı meyve, portakal, üzüm gibi meyvemsi aromalara meşe, baharat ve tuz eşlik ediyor. Burna kıyasla baharat karakteri biraz daha baskın. Meyvemsi ve sıcak.

BitişŞeri, karamel ve baharat ile sıcak, orta uzunlukta bir bitiş.

Genel Yorum: Glenglassaugh Revival tuzlu, meyvemsi ve baharatlı tatların belirgin olduğu keyifli bir ekspresyon. İçim sırasında farklı fıçıların etkilerini sırasıyla görebiliyorsunuz. Özellikle burunda çok keyif aldığım bir viski oldu.

31032021

Photo Credit: seattlecocktailweek.com

Bu yazı ilginizi çektiyse;

İskoçya ve viski bölgeleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Glenglassaugh Revival
Glenglassaugh Revival tuzlu, meyvemsi ve baharatlı tatların belirgin olduğu keyifli bir ekspresyon. İçim sırasında farklı fıçıların etkilerini sırasıyla görebiliyorsunuz. Özellikle burunda çok keyif aldığım bir viski oldu.
Burun84%
Damak83%
Bitiş82%
Genel83%
83%Overall Score
Reader Rating: (4 Votes)
84%

Leave a Reply

Your email address will not be published.