Guinness Cold Brew Coffee Beer, lansman haberini duyar duymaz beni çok heyecanlandıran bir ürün. veviski.com’da yazdığım yazı ve incelemelerde zaman zaman biraya atıfta bulunmuştum, fakat bu yazı direkt bir biraz hakkındaki ilk yazım olacak. Bunda tabii ki büyük bir Guinness ve Cold Brew sever olmamın payı büyük…

Geçtiğimiz günlerde (Nisan 2022) İngiltere’de satışan sunulan Guinness Cold Brew Coffee Beer, markanın yeni inovatif ürünü. Direkt olarak “Bira” demek ne kadar doğru olur bilmiyorum, çünkü bu bira ve Cold Brew karışımıyla elde edilen bir içki. Kahve aromalı içkilerin son yıllarda giderek arttığını görmek beni mutlu etse denediğim birçok ürün beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Bu nedenle Guinness Cold Brew Coffee Beer’ı büyük heyecanla ama beklentimi düşük tutarak tattım.

%4 alkol oranına sahip Guinness Cold Brew Coffee Beer 440ml’lik kutularda satılıyor ve içerisinde yaklaşık 2mg kafein bulunuyor. Bu decaf bir kahveyle aynı oranda, yani oldukça düşük.

Guinness Cold Brew Coffee Beer’a tadım notlarıma gelirsek;

Guinness Cold Brew Coffee Beer, markanın da vadettiği şekilde kutusunu açtığınız anda başlayan ve son yuduma kadar devam eden belirgin karamel, marshmallow ve kahve notaları hakim. Kadehinize döktüğünüz zaman Guinness’in standart Stout’unda olduğu gibi köpük oldukça yoğun ve kalıcı. Tat olarak ise bana ilk olarak hafif tatlı Espresso Martini’yi hatırlattı. Biradan daha çok kahve karakterini aldığımı söyleyebilirim. Guinness’in alışık olduğumuz kavruk tatları yerine tatlı nüanslar baskın. Çikolata, karamel ve cappuccino. Oldukça hafif, pürüzsüz bir içimi var. Kesinlikle buz gibi içilmesi gereken bir bira.

Guinness Cold Brew Coffee Beer, biradan daha çok bende bir kokteyl izlenimi yarattı. Normalde bir Cold Brew’dan beklediğim topraksı, koyu tatları pek alamadım fakat kahveli kokteylleri çok sevdiğim için keyif aldığımı söyleyebilirim. Hatta kahveli kokteyllerde de denenebilir diye düşünüyorum.

Guinness Cold Brew Coffee Beer
80%Overall Score
Reader Rating: (0 Votes)
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.