3 farklı viski 3 farklı fıçıda olgunlaştırılıyor ve ortaya bu müthiş harman çıkıyor, Hibiki Japanese Harmony Master’s Select Blend… Ekspresyonun harmanında Suntory‘e ait Hakushu ve Yamazaki damıtımevlerinden çıkan maltlar ile Chita damıtımevinden çıkan tahıl viskiler bulunuyor.

Amerikan beyaz meşesi, eski şeri fıçıları ve Japon Mizunara meşesinde olgunlaşan Hibiki Japanese Harmony, adında bulunan “harmony/uyum” sözcüğünün hakkını veren bir Japon harmanı.

Hibiki’nin ilk NAS (yıl belirtilmeyen) ekspresyonu olan Hibiki Japanese Harmony’nin duty free’lerde sunulan versiyonu olan Japanese Harmony Master’s Select, Suntory’nin baş harmancısı Shinji Fukuyo‘nun eseri.

Japon kategorisine ilgi duyuyorsanız “Japon Viskilerine Dair Her Şey” yazıma mutlaka göz atın!

Hibiki Japanese Harmony Master’s Select (Japon Harmanı, %43 abv)

Burun: Şeri fıçılarda olgunlaşma hemen etkisini gösteriyor. Oldukça meyvemsi ve tatlı. Ek olarak, meşe ve vanilya.

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da oldukça tatlı. Portakal, limon ve ahşap notaları yoğun. Kremamsı bir dokusu var, fakat buruna göre alkol biraz da fazla hissediliyor. Tarçın ve baharat.

Bitiş: Orta uzunlukta, baharatlı ve hafif tatlı bir bitiş.

Genel: Hibiki Japanese Harmony Master’s Select, meyve ve meşe aromalarını belirgin olduğu, oldukça zengin profile sahip bir ekspresyon. Bunda olgunlaştırma aşamasında 3 farkı fıçıya girmiş olması büyük rol oynuyor.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Japon viskileri tadım notları için…

“Japon Viskilerinin Doğuşu” yazım…

Hibiki Japanese Harmony Master's Select
Hibiki Japanese Harmony Master’s Select, meyve ve meşe aromalarını belirgin olduğu, oldukça zengin profile sahip bir ekspresyon.
Burun87%
Damak86%
Bitiş86%
Genel87%
87%Overall Score
Reader Rating: (19 Votes)
67%

Leave a Reply

Your email address will not be published.