Bourbon devi Jim Beam‘in standart ekspresyonu olan Jim Beam Original, dünyanın en çok satan Burbonlarından biri. 4 yıllık olgunlaşma süresine sahip Jim Beam Original (White) %40 alkol oranına sahip. Ekspresyonun reçetesinde (mash bill) %77 mısır , %13 baharat ve %10 oranında maltlanmış arpa bulunuyor.

Jim Beam Original (Bourbon, 40% abv)

Burun: Keskin alkol kokusu ön planda. Hemen arkasından yoğun şeker, karamel, baharat ve anason geliyor. Bekledikçe baharat notaları etkisini arttırıyor.

Damak: Genç bir Bourbon’dan bekleyeceğimiz gibi tatlı ve yakıcı. Vanilya ve karamele ek olarak baharat ve karabiber. Anason hala etkili. Kurutucu bir damak.

Bitiş: Orta uzunlukta, hafif baharatlı, şekerli, kuru ve kömürümsü bir bitiş.

Genel Yorum: Jim Beam Original genç bir burbondan beklenen her şeyi bize sunuyor. Kompleksite ve dengeden uzak, standart ve uygun fiyatlı bir bourbon.

Jim Beam Original buzlu içime oldukça uygun bir bourbon. Buz ile ön planda olan alkolü ve kurutuculuğu geri plana atıp tatlı ve baharatlı aromaların tadını çıkarabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Amerikan viskileri tadım notlarım…

Bourbon ve Tennessee Viskileri hakkında her şey…

Jim Beam Original
Jim Beam Original genç bir burbondan beklenen her şeyi bize sunuyor. Kompleksite ve dengeden uzak, standart ve uygun fiyatlı bir bourbon.
Burun74%
Damak72%
Bitiş73%
Genel73%
73%Overall Score
Reader Rating: (70 Votes)
55%

Leave a Reply

Your email address will not be published.