John Walker & Sons Bicentenary Blend, viski severleri Johnnie Walker’ın 1820’de İskoçya’nın Kilmarnock kasabasında başlayan hikayesinin ilk yıllarına götüren bir ekspresyon. Baş Harmancı Jim Beveridge ve ekibi bu harmanı yaratırken Diageo arşivlerinde kaybolarak markanın kurucusu John Walker’ın Kilmarnock’taki dükkanında ilk sattığı ürünlere ve ürünlerin aromalarına odaklanmışlar.

Markanın 200. yılına özel olarak çıkarılan Bicentenary Blend harmanında en genci 28 yıl olgunlaşmış viskileri barındırıyor. Bu viskilerin arasında da Pittyvaich, Cambus ve Port Ellen gibi nadir maltların bulunduğu söyleniyor.

Johnnie Walker markasının hikayesini ve marka hakkında tüm detaylar için bu yazıma göz atabilirsiniz.

John Walker & Sons Bicentenary Blend (Blended, 46% abv)

Burun: İlk koklamayla birlikte egzotik ve hafif kuru meyveler olarak adlandırabileceğim hoş meyvemsi kokular. Bunları zencefil, esmer şeker, tarçın, bal ve meşe takip ediyor. Çok hafif deri ve is almak da mümkün. Oldukça zengin ve dolgun.

Damak: Damakta da burunda olduğu gibi dolgun meyve tatları belirgin fakat burunla kıyasla biraz daha baharatlı ve sıcak olduğunu söyleyebilirim. Tropik meyveler, üzüm, meşe, bal, tuzlu karamel aromalarına biber, zencefil ve hafif is eşlik ediyor.

Bitiş: Kuru meyveler ve tatlı baharatlar ile sıcak, uzun bir bitiş.

Genel: Oldukça zengin bir karaktere sahip John Walker & Sons Bicentenary Blend, içerken özel bir viski içtiğinizi fazlasıyla hissettiren bir harman.

031121

Bu yazı ilginizi çektiyse;

John Walker & Sons Bicentenary Blend’i ilk kez tattığım London Whisky Show 2021’den notlarım…

Tüm Johnnie Walker Tadım notlarıma buradan göz atabilirsiniz…

Harman Viskiler Hakkında Her Şey…

John Walker & Sons Bicentenary Blend
Oldukça zengin bir karaktere sahip John Walker & Sons Bicentenary Blend, içerken özel bir viski içtiğinizi fazlasıyla hissettiren bir harman.
Burun89%
Damak88%
Bitiş88%
Genel88%
88%Overall Score
Reader Rating: (5 Votes)
94%

Leave a Reply

Your email address will not be published.