Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin, İskoçya’nın farklı viski bölgelerine ve bu bölgelerin tat zenginliklerine vurgu yapan Origin serisinin Lowlands temsilcisi.

En genci 12 yıllık malt ve tahıl viskilerin harmanından oluşan ekspresyonun kalbinde Glenkinchie ve Cameronbridge damıtımevlerinden viskiler yer alıyor. Bu ekspresyonun aynı zamanda Origin serisinde yer alan tek harman (Blended) olduğunu belirteyim (Serinin diğer üyeleri Blended Malt kategorisinde).

Highlands, Speyside, Lowlands ve Islay olarak 4 farklı ekspresyondan oluşan Origin serisinin Lowlands ve Speyside üyelerinin yakın bir zamanda ülkemize giriş yaptığını da müjdeleyeyim.

Lowlands bölgesi hakkında detaylar ve bu bölgede yaptığım damıtımevleri ziyaretlerinden notlarım için bu yazıma göz atabilirsiniz…

Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin (Blended, 42% abv)

Burun: Vanilya, karamel, badem ezmesi, tarçın, meşe ve yeşil elma kokuları ile oldukça tatlı ve ferah bir karakterde.

Damak: Burunda olduğu gibi vanilya ve karamel birincil aromalar, fakat baharat karakteri daha belirgin diyebiliriz. Tarçın ve biber tatları ile hafif sıcaklık hissettiriyor. Buruna kıyasla biraz daha meyvemsi de diyebiliriz. Damakta dolgun ve kremamsı bir yapıda.

Bitiş: Kısa uzunlukta, sıcak ve şekerli bir bitiş.

Genel: Black Label Lowlands Origin, genel olarak oldukça tatlı, hafif baharatlı, dolgun bir ekspresyon. Burundaki ferah karakteri ve damaktaki yuvarlak yapısı keyifli bir içim sunuyor. Bitişin biraz daha uzun ve aromatik olmasını dilerdim.

260720

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Johnnie Walker Tadım notları…

İskoçya’nın Lowlands bölgesine yaptığım geziden notlarım…

Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin
Black Label Lowlands Origin, genel olarak oldukça tatlı, hafif baharatlı, dolgun bir ekspresyon. Burundaki ferah karakteri ve damaktaki yuvarlak yapısı keyifli bir içim sunuyor.
Burun82%
Damak81%
Bitiş78%
Genel79%
80%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (8 Votes)
58%

Bir Yorum Yazın