Fine Oak serisinin 15 yıllık ekspresyonu Macallan Fine Oak 15, serinin diğer üyeleri gibi 3 farklı fıçıda olgunlaştırılıyor.

İçerisinde bourbon bekletilmiş Amerikan meşe, şeri bekletilmiş Avrupa meşe ve yine şeri bekletilmiş Amerikan meşe fıçılarda olgunlaştırılan Macallan Fine Oak 15, %43 alkol seviyesi ile şişeleniyor.

Macallan Fine Oak 15 (İskoç Single Malt, %43 abv)

Burun: Kuru meyveler, narenciye, tarçın ve vanilya notalarının önde olduğu oldukça yoğun bir karakter. Buna ek olarak, meşe ve çikolata notaları da belirgin.

Damak: Portakal, bal ve kuru meyve gibi tatlı aromalara zencefil eşlik ediyor. 

Bitiş: Tarçın ve kuru meyve. Upuzun, damakta kalıcı bir bitiş.

Genel Yorum: Macallan Fine Oak 15, oldukça yoğun fakat bir o kadar da dengeli bir malt. Pürüzsüz içimi ve uzun bitişi fazlasıyla tatmin edici. Serinin 12 yıllık ekspresyonuna kıyasla Fine Oak 15’de şeri karakteri biraz daha öne çıkıyor.

Macallan Fine Oak 15’i, Fine Oak serisinin diğer üyeleriyle beraber bir dikey tadımda tatma fırsatım olmuştu. Seride en çok hoşuma giden ekspresyonun Fine Oak 15 olduğunu söyleyebilirim.

Ufak bir not: Macallan Fine Oak 15 benim için tam bir yaz maltı. Yoğun bir karaktere sahip ama sıcak havalarda yormayacak kadar da yumuşak içimli!

Macallan markası hakkında detaylı bilgi için…

Diğer Macallan tadım notları için…

Macallan Fine Oak 15
Oldukça yoğun fakat bir o kadar da dengeli. Pürüzsüz içim ve uzun bitişi fazlasıyla tatmin edici. Şeri etkisi belirgin!
Burun90%
Damak89%
Bitiş89%
Genel89%
89%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (14 Votes)
66%

Bir Yorum Yazın