Paul John Christmas Edition 2021, son yıllarda adını giderek daha çok duymaya başladığımız Hint viski markası Paul John’un Christmas dönemine özel olarak çıkardığı şişelemesi. 2018’de başlatılan Christmas serisi her sene farklı fıçı detaylarıyla ve “Christmas” ruhunu yansıtan tatlarıyla dikkat çeken bir seri. Bu seneki şişeleme 4,5 yıl ilk dolum Bourbon fıçılarda olgunlaştırıldıktan 2 yıl kadar da Tawny, Madeira ve Vintage Port fıçılarında bitiş verilip, 46% alkol derecesiyle şişeleniyor.

Paul John Christmas Edition 2021’ı ilk kez sevgili dostum Koray‘la birlikte Instagram’da yaptığımız canlı yayın sohbetinde karşılıklı olarak tatmıştım. Koray, Amerika’da Paul John’un marka elçiliğini yapıyor. Bu özel şişe için için tekrar çok teşekkürler Koray!

Paul John Christmas Edition 2021 (Hint Single Maltı, 46% abv)

Burun: Üzüm, portakal, kayısı, karamel, çikolata, bal ve esmer şeker gibi dolgun tatlı notalara karanfil, tarçın, fındık, deri ve hafif yanıksı kokular eşlik ediyor. Yanıksı kokuları tatlı tütün olarak adlandırabilirim. Yeni yıl dönemi fazlasıyla sıcak şarap tüketen biri olarak özellikle karanfil ve portakal kokularıyla bana sıcak şarabı andırdı diyebilirim.

Damak: Portakal, üzüm ve hafif tropik tatlara karamel, çikolata, bal, malt ve esmer şeker eşlik ediyor. Damakta giderek artan bir sıcaklık olduğunu söyleyebilirim. Karanfil, tarçın, beyaz karabiber ve kavrulmuş fındık ile sıcak ve kuru bir karakterde. İçim boyunca size deri ve hafif yanıksı tatlar eşlik ediyor. Oldukça kremamsı ve dolgun.

Bitiş: Tarçın, karanfil, karamel ve deri aromalarıyla uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Paul John Christmas Edition 2021 tam anlamıyla Christmas ruhunu yaşatan bir şişe olmuş. Hem burunda, hem de damakta fazlasıyla zengin ve katmanlı bir ekspresyon. Farklı tatlı fıçı bitişlerini ve baharat karakterli sıcak viskileri sevenler için ideal bir seçim olur.

111221

Photo Credit: bevnet.com

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Hindistan, Tayvan, Kanada gibi ülkelere ait viskilerin tadım notları için…

Tüm Paul John tadım notları…

Paul John Christmas Edition 2021
Christmas ruhunu fazlasıyla yaşatan bir ekspresyon. Hem burunda, hem de damakta fazlasıyla zengin ve katmanlı. Farklı tatlı fıçı bitişlerini ve baharat karakterli sıcak viskileri sevenler için ideal bir seçim olur. 
Burun89%
Damak89%
Bitiş88%
Genel89%
89%Overall Score
Reader Rating: (1 Vote)
87%

Leave a Reply

Your email address will not be published.