Adını Talisker damıtımevinin bulunduğu Skye adasından alan Talisker Skye, eski bourbon ve yeni yakılmış meşe fıçılarda olgunlaştırılıp, 45.8 alkol derecesi ile şişeleniyor. 2015 yılında piyasa sürülen ekspresyon, markanın Storm, Dark Storm, Port Ruighe ekspresyonları gibi herhangi bir yaş ibaresi taşımıyor.

Talisker Skye (İskoç Single Malt, %45.8 abv)

Burun: İlk koklama ile isli ve tuzlu notalar kendini hemen gösteriyor. Hemen arkasında karabiber, bal ve hafif portakal. Güçlü fakat dengeli.

Damak: İsli ve tuzlu aromalara portakal, elma, bal, karamel gibi tatlı aromalar eşlik ediyor. Burunda aldığım karabiber kokusu dilin üzerinde de kendini hissettiriyor. Geride portakal, vanilya ve badem.

Bitiş: Orta uzunlukta ve kuru. Tuz, is ve hafif acı kül tadı.

Genel: Talisker Skye, markanın alışık olduğumuz turba etkili karakterini yansıtmasına rağmen kolay içimli karakteri ve tatlı aromaları ile dikkat çeken bir ekspresyon. Kolay içimli ve tatlı dememe aldanmayın! Talisker Skye, tatlı viski seven damaklar için yine de oldukça güçlü bir ekspresyon!

Talisker Skye ilginizi çektiyse;

Diğer Talisker tadım notlarım…

Talisker Skye
Talisker'in alışık olduğumuz turba etkili karakterini yansıtmasına rağmen kolay içimli karakteri ve tatlı aromaları ile dikkat çeken bir ekspresyon.
Burun85%
Damak84%
Bitiş82%
Genel84%
84%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (7 Oy)
91%

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.