Teeling Revival V 12, İrlandalı damıtımevinin Revival serisinin 5. ve son üyesi. 2015 kasım yılında sunulan Teeling Revival I 15 ile başlayan Revival serisi, Teeling damıtımevinin kuruluşunu ve Dublin’de viskinin tekrar doğuşunu kutlamak amacıyla çıkarılmış bir seri. Teeling Revival V, 12 yıl eski Bourbon fıçılarda olgunlaştırıldıktan sonra Konyak ve Brendi fıçılarında bitiş verilerek yaratılmış.

Teeling hakkında daha detaylı bilgi almak için markanın tarihini ve damıtımevlerine yaptığım ziyareti anlattığım yazıma buradan göz atabilirsiniz.

Teeling Revival V 12 (İrlanda Single Malt, %46 abv)

Burun: Elma, armut, lime ve üzüm ile oldukça meyvemsi ve keskin kokular. Bourbon fıçıdan gelen vanilya ve bal kokuları da belirgin. Meyvemsi, canlı ve aromatik.

Damak: Burunda aldığım meyvesi tatlar hissedilse de kırmızı meyve, vanilya, karamel ve tarçın aromalar çok daha belirgin. Bu aromaları zarif bir meşe ve badem aroması takip ediyor. Oldukça tatlı, baharatlı ve hafif kuru.

Bitiş: Bal, badem, meşe ve vanilya ile orta uzunlukta bir bitiş.

Genel Yorum: Burunda Konyak, damakta Brendi çağrışımları yaratan, bol meyve, tarçın, badem ve vanilya aromalarının belirgin olduğu zengin bir viski.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

“İrlanda Viskileri Hakkında Her Şey” yazım için…

Tüm İrlanda viskileri tadım notları…

Teeling Revival V 12
Burunda Konyak, damakta Brendi çağrışımları yaratan, bol meyve, tarçın, badem ve vanilya aromalarının belirgin olduğu zengin bir viski.
Burun88%
Damak88%
Bitiş87%
Genel87%
88%Overall Score
Reader Rating: (4 Votes)
90%

Leave a Reply

Your email address will not be published.