İlk kez 1861 yılında üretilen White Horse, harmanında Islay bölgesinde isli karakteriyle meşhur Lagavulin‘i barındırdığı iddia edilen genç bir harman.

White Horse (İskoç Harman, 40% abv)

Burun: İlaçsı ve sentetik kokulara ek olarak tuz ve turunçgil. Çok hafif is ile beraber sirke gibi diyebileceğim bir koku da aldım. Serin ve yağlı.

Damak: Buruna kıyasla damakta daha sıcak ve baharatlı bir karakterde. Tuz, yosun ve turba ön planda. İlaçsı sentetik aromalar hala etkili fakat daha dengeli olduğunu söyleyebilirim. Çok hafif meyvemsi aromalar alsam da damakta pek kalıcı değiller. Adeta su katılmış gibi kolay içimli.

Bitiş: Kısa-orta uzunlukta. Yüksek miktarda tuz, baharat ve hafif is.

Genel: Favori harmanlarımdan biri olmasa da tuzlu, isli ve yağlı karakteri ile White Horse kesinlikle denenmesi gereken bir klasik. Fiyat-performans olarak da başarılı diyebilirim.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

“Harman viskiler hakkında her şey”

Viski Harmanlama Sanatı

White Horse
Favori harmanlarımdan biri olmasa da tuzlu, isli ve yağlı karakteri ile White Horse kesinlikle denenmesi gereken bir klasik. Fiyat-performans olarak da başarılı diyebilirim.
Burun74%
Damak75%
Bitiş74%
Genel74%
74%Overall Score
Reader Rating: (27 Votes)
60%

3 Responses

  1. Sabri T.

    Ben white horse u turba ve is tadını sevdiğim için ara ara içerim. İçerisinde tuz baskın geldiği için kadahin 3 te 1 i oranında da jameson orjinal kullanırım. Güzel bir karışım oluyor ?? tavsiye ederim?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.