Catoctin Creek Cask Proof Roundstone Rye, Catoctin Creek damıtımevinin 4 yıl içleri yakılmış meşe fıçılarda olgunlaştırdıktan sonra, fıçı sertliğinde (cask strength) %58 dereceyle şişelediği çavdar bazlı ekspresyonu.

Catoctin Creek Cask Proof Roundstone Rye (Amerika, Çavdar Viski, 58% abv)

Burun: Çam balı, reçine, mentol gibi yoğun kokular. Kadehin biraz havalanmasıyla meşe, karamel, narenciye ve bolca baharat. Yakıcı, yoğun ve oldukça güçlü bir burun. 

Damak: Burunda olduğu gibi damakta da fazlasıyla güçlü ve sıcak. Odunsu ve şurupsu diyebileceğim tatlara bal, şeker, fudge ve bol baharat eşlik ediyor. Damakta oldukça dolgun, “çiğnenebilen” bir viski. 

Bitiş: Bol baharatlı, biberli aromaların olduğu sıcak ve uzun bir bitiş.

Genel Yorum: Catoctin Creek Cask Proof Roundstone Rye, başlangıçtan bitişe oldukça dolgun ve güçlü bir viski. Fıçı sertliğinin sıcaklığı fazlasıyla hissedilmesine rağmen aromaları yoğun ve dengeli bir şekilde sunuyor.

Reçel ve şurup olarak adlandırabileceğim dolgun tatlı aromaları odunsu ve baharatlı tatlar dengeli bir şekilde tamamlıyor.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Amerikan viskileri tadım notlarım…

Çavdar (Rye) viski tadım notlarım…

280219

Catoctin Creek Cask Proof Roundstone Rye
Başlangıçtan bitişe oldukça dolgun ve güçlü bir viski. Fıçı sertliğinin sıcaklığı fazlasıyla hissedilmesine rağmen tatlı-odunsu-baharatlı aromaları yoğun ve dengeli bir şekilde sunuyor.
Burun86%
Damak86%
Bitiş85%
Genel85%
86%Overall Score
Reader Rating: (0 Votes)
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.