Jack Daniel’s No. 27 Gold, dünyaca ünlü Tennessee viski markası Jack Daniel’s’ın muhteşem altın renkli kutusu ve şişesiyle sunduğu premium ekspresyonu. No. 27 Gold’un adında yer alan “27” detayı bize ekspresyonun üretim detaylarına dair bir ufak bir ipucu veriyor.

Bildiğiniz üzere markanın standart şişelemesi Jack Daniel’s No.7 adını taşıyor ve her her Jack Daniel’s ekspresyonunda olduğu gibi Charcoal Mellowing (kömürle yumuşatma/filtrasyon) işleminden geçiyor. No. 27 Gold bu işlemden olgunlaştırma öncesi ve sonrası olmak üzere 2 kez geçtiği için başına “2” takısı gelmiş. Buna göre No. 27 Gold ekstra yumuşak ve pürüzsüz bir için sunmayı amaçlıyor.

Bu ekspresyonu farklı kılan bir diğer özelliği de, olgunlaştırmada sıfır meşe fıçılara ek olarak ufak miktarda akçaağaç fıçılar da kullanılması. Bu detay Jack Daniel’s No. 27 Gold’un biraz daha tatlı-şekerli nüanslara sahip olmasını sağlamış.

Tennessee viskileri ve Charcoal Mellowing hakkında detaylı bilgi almak için “Bourbon ve Tennessee Viskisi Nedir, Farkları Nelerdir?” yazımı okuyabilirsiniz.

Jack Daniel’s No. 27 Gold (Tennessee Viskisi, 40% abv)

Burun: Akçaağaç, bal, muz, karamel, esmer şeker ve hafif odunsu kokular ile oldukça tatlı ve aromatik bir burun.

Damak: Burunda olduğu gibi akçaağaç, bal, karamel ve muz tatları belirgin. Bu tatlara yoğun baharat ve meşe karakteri eşlik ediyor. Oldukça yumuşak içimli.

Bitiş: Akçaağaç, bal, muz, meşe ve tarçın ile tatlı-baharatlı orta bir bitiş.

Genel Yorum: Jack Daniel’s No. 27 Gold, akçaağaç fıçıların ve çift filtrasyonun belirgin etkileriyle oldukça tatlı, damakta baharatlı, kolay içimli bir Tennessee ekspresyonu.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Amerikan viskileri tadım notlarıma göz atabilirsiniz!

Jack Daniel’s No. 27 Gold
Jack Daniel’s No. 27 Gold, akçaağaç fıçıların ve çift filtrasyonun belirgin etkileriyle oldukça tatlı, damakta baharatlı, kolay içimli bir Tennessee ekspresyonu.
Burun85%
Damak83%
Bitiş83%
Genel83%
84%Overall Score
Reader Rating: (5 Votes)
60%

One Response

  1. zoritoler imol

    I was reading some of your blog posts on this site and I think this web site is real instructive! Continue putting up.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.