İskoçya’dan viski tutkunlarını heyecanlandıracak bir haber! Johnnie Walker Princes Street açılıyor…

İskoçya ve dünyanın en ikonik viski markalarından Johnnie Walker, Edinburgh’da muhtemelen önümüzdeki yıllarda viski tutkunlarının en uğrak noktalarından biri olacak harika bir tesis açıyor. Şehrin en uğrak noktalarından biri olan Princes Street’te açılacak olan mekan için bir viski cazibe merkezi diyebiliriz.

Yaklaşık 200 milyon £’a mal olduğu tahmin edilen Johnnie Walker Princes Street’in 8 kattan oluşuyor. 200’ü yılı aşkın zengin tarihiyle viski dünyasında önemli yere sahip Johnnie Walker markasının hikayesini ziyaretçilere anlatmayı amaçlayan mekanın her bir katında viski severleri heyecanlandıracak farklı atraksiyonlar yer alıyor.

Ziyaretçilerin Johnnie Walker harmanlarını oluşturan zengin aromaları keşfetmesini olanak sağlayacak tadım odaları, özel şişelemeler ve aksesuarların yer aldığı dükkanları ve binanın en üstünde bulunan eşsiz bir Edinburgh manzarasına sahip 1820 Bar’ıyla Johnnie Walker Princes Street 6 Eylül 2021 itibariyle kapılarını açıyor. Giriş biletlerinin kişi başı £25’dan başladığını belirteyim.

Önümüzdeki günlerde Johnnie Walker Princes Street’i ziyaret ederek bu eşsiz yerle ilgili notlarımı sizlerle ayrıca paylaşacağım.


Bu yazı ilginizi çektiyse;

Johnnie Walker’ın dünden bugüne hikayesi…

Johnnie Walker tadım notlarım…

3 Responses

  1. Candas Keskin

    İskoçya’ya taşınmak için bir sebep daha ?

    Reply
  2. Kaan Kantarci

    2022 sonlarına doğru kesinlikle, İskoçyanın bir Viski bölgesinde 4 ya da beş gün kalmayı ve olursa bir damıtım evi gezmeyi kafama koydum..

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.