Jack Daniel’s Tennessee Apple, Amerikalı viski devi Jack Daniel’s’ın, bal aromalı Tennessee Honey ve tarçın aromalı Tennessee Fire’dan sonra piyasaya sunduğu 3. likörü. Jack Daniel’s viskisi ve elma likörünün harmanlanmasıyla üretilen Tennessee Apple, 35% alkol derecesine sahip.

Jack Daniel’s Tennessee Apple 2020 Eylül itibariyle Türkiye’ye giriş yaptı.

Jack Daniel’s Tennessee Apple’ın “viski” değil, bir “likör” olduğunu özellikle belirteyim. Viski olabilmek için aranan minimum %40’lık alkol derecesine sahip olmaması ve içerisinde elma likörü bulundurması nedeniyle, bu içkiyi “viski” değil “likör” kategorisinde konumladırıyoruz.

Jack Daniel’s Tennessee Apple (Elma Likörü, 35% abv)

Burun: Beklenildiği üzere ilk koklamayla olgun yeşil elma kokuları çok belirgin. Onu takiben karamel ve şeker. Kadehin havalanmasıyla viski karakteri biraz daha belirginleşiyor. Aromatik ve oldukça ferah.

Damak: Yeşil elma, karamel ve şeker tatları belirgin. Burna kıyasla tatlılık biraz daha ön planda. Dolgun bir tatlılığı var diyebilirim.

Bitiş: Yeşil elma ve şekerli tatlar ile kısa bir bitiş.

Tennessee Apple, tatlı içki sevenleri fazlasıyla tatmin edecek “fresh” bir likör. Soğuk içime (buz ile değil şişeyi dondurucuda bir süre bekleterek) ve kokteyllere çok yakışacağını düşünüyorum.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Jack Daniel’s tadım notları…

Viski likörleri ve diğer içki türlerinden paylaşımlarım için…

Jack Daniel's Tennessee Apple
Tennessee Apple, tatlı içki sevenleri fazlasıyla tatmin edecek "fresh" bir likör. Soğuk içime (buz ile değil şişeyi dondurucuda bir süre bekleterek) ve kokteyllere çok yakışacağını düşünüyorum.
72%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.