Nikka From The Barrel, Nikka markasının Miyagikyo ve Yoichi damıtımevlerinden malt viskilerle, Tochigi ve Miyagikyo damıtımevlerinde ürettiği tahıl viskilerin karışımından oluşan bir Japon harmanı.

Daha dengeli bir tat yaratmak amacıyla harmanlama sonrasında meşe fıçılarda evlendirme (marrying) işlemi gören Nikka From The Barrel, 51.4% ile harman viskilerde pek görmeye alışık olmadığımız bir alkol derecesine sahip.

Japon viskileri hakkında detaylı bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz!

Nikka From The Barrel (Japanese Blended, 51.4% abv)

Burun: Yeşil elma, üzüm, muz, limon gibi zengin meyvemsi kokulara meşe, bal, vanilya, karamel, kuru meyve ve tatlı baharat eşlik ediyor. Oldukça zengin ve dolgun. 51,4’lük alkol seviyesi de burunda kendini hissettiriyor.

Damak: Karamel, vanilya, portakal, esmer şeker, gibi tatlı aromalara yoğun meşe, tarçın ve hafif acı tatlar eşlik ediyor. Oldukça sıcak ve güçlü. Damakta dolgun, kremamsı ve yumuşak içimli..

Bitiş: Karamel, bitter, baharat ve meşe aromaları ile sıcak, orta ile uzun arası bir bitiş.

Genel: İçtiğim ilk Japon viskilerinden biri. Güçlü karakteri, oldukça dengeli tatlı/baharat aromaları ve tatmin edici bitişiyle gerçek bir klasik! Japon viskilerini merak edenlerin denemesi gereken bir ekspresyon.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Japon viskileri tadım notlarım…

Japon Viskilerinin Doğuşu…

Nikka From The Barrel
Güçlü karakteri, oldukça dengeli tatlı/baharat aromaları ve tatmin edici bitişiyle gerçek bir klasik!
Burun90%
Damak89%
Bitiş89%
Genel90%
90%Overall Score
Reader Rating: (31 Votes)
66%

Leave a Reply

Your email address will not be published.