İrlanda’nın en ikonik markalarından biri olan Redbreast‘in 21 yıllık ekspresyonu. Midleton damıtımevinde, Single Pot Still kategorisindeki tüm viskiler gibi maltlanmış ve maltlanmamış arpadan üretilen Redbreast 21’in olgunlaşmasında ilk dolum Şeri ve Bourbon fıçılar kullanılıyor.

Single Pot Still kategorisi hakkında detaylı bilgi almak için bu yazıma göz atabilirsiniz.

Redbreast 21 (Single Pot Still, %46 abv)

Burun: Tropik meyveler, narenciye, vanilya ve bal kokuları ile oldukça dolgun ve ferah. Bu kokulara bol baharat, meşe ve karamel eşlik ediyor. Aromatik ve dengeli.

Damak: Burunda olduğu gibi tropik meyve, narenciye ve bal belirgin. Şeri ve meşe karakterinin damakta çok daha baskın olduğunu söyleyebilirim. Fıçıdan gelen dolgun şeri, baharat ve bitter tatlarına citrus ve yeşil elma gibi taze aromalar eşlik ediyor. Oldukça kremamsı ve gövdeli bir ekspresyon…

Bitiş: Bol meşe, karabiber, tarçın ve kuru üzüm ile dolgun uzun soluklu bir bitiş.

Genel: Redbreast 21, son derece gövdeli, dengeli ve tatmin edici bir ekspresyon. Uzun olgunlaşmayla gelen dengeli fıçı aromalarıyla, Single Pot Still karakterinin mükemmel bir uyumu diyebilirim.

Tarafsız değerlendirmeyi bir kenara koyarsam, Redbreast 21’in damak tadıma en çok uyan viskilerden biri olduğunu söyleyebilirim.

290919

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Single Pot Still viski türü hakkındaki yazım için…

“İrlanda Viskileri Hakkında Her Şey” yazım…

Redbreast 21
Son derece gövdeli, dengeli ve tatmin edici bir ekspresyon. Uzun olgunlaşmayla gelen dengeli fıçı aromalarıyla, Single Pot Still karakterinin mükemmel bir uyumu diyebilirim.
Burun94%
Damak96%
Bitiş95%
Genel95%
95%Overall Score
Reader Rating: (35 Votes)
68%

Leave a Reply

Your email address will not be published.