Amerika’nın Kentucky eyaletinde bulunan Woodford Reserve damıtımevinin standart ekspresyonu Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon, içerisinde geleneksel pot still imbiklerde damıtılmış viskileri barındıran premium bir Bourbon.

%72 mısır, %18 çavdar ve %10 oranında da arpadan oluşan bir reçeteden (mash bill) damıtılan ekspresyon, 6 ila 7 yıl arasında bir olgunlaşma süresine ve %43.2 alkol derecesine sahip.

Bourbon viskiler hakkında detaylı bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz…

Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon (Bourbon, 43.2% abv)

Burun: Vanilya, bal, karamel, tarçın ve bitter notalarına deri, kızarmış ekmek ve yanık meşe eşlik ediyor. Dolgun ve kremamsı bir görüntüde.

Damak: Karamel, bal, tarçın, meşe aromaları burunda olduğu gibi damakta da baskın. Fakat damakta bu aromalar esmer şeker, tatlı tütün, espresso ve hafif yanıksı tatlar eşlik ediyor. Güçlü ve dengeli.

Bitiş: Tarçın, meşe ve tahıl aromaları ile orta-uzun arası bir bitiş.

Genel: Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon, markanın “Premium Bourbon” olma iddiasını hakeden bir viski. Güçlü tatlı-baharatlı aromaların meşe karakteriyle dengesi çok başarılı. Özellikle burundaki dolgun karakterden ve damaktaki zengin aromalardan çok keyif aldım.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Bourbon’la çok iyi gittiğini düşündüğüm Spotify’daki Country listem!

Bourbon ve Tennessee viskileri hakkında detaylı bilgi için…

Tüm Bourbon tadım notlarım için…

010519

Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon
Güçlü tatlı-baharatlı aromaların meşe karakteriyle dengesi çok başarılı. Özellikle burundaki dolgun karakterden ve damaktaki zengin aromalardan çok keyif aldım.   
Burun89%
Damak88%
Bitiş87%
Genel88%
88%Overall Score
Reader Rating: (68 Votes)
64%

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.