Caskmates serisinin 2. ekspresyonu olan Jameson Caskmates IPA Edition, ekibin diğer üyesi Stout Edition‘a benzer olarak Single Pot Still ve tahıl viskilerinhttps://veviski.com/jameson-caskmates-stout-edition/ harmanından oluşuyor.

Jameson Caskmates IPA Edition, eski bourbon fıçılarda olgunlaştıktan sonra şişelenmeden önce, içlerinde IPA birası beklemiş fıçılara alınarak bitiş işlemi yapılıyor.

Jameson Caskmates IPA Edition (İrlanda Harmanı, 40% abv)

Burun: Elma, armut ve limon gibi meyvemsi notalara şerbetçiotu, malt, bal, toffee ve tarçın eşlik ediyor. Caskmates Stout Edition’a göre daha yumuşak ve parfümsü.

Damak: Oldukça kolay içimli ve yumuşak, neredeyse su katılmış gibi… Portakal, bal, bitter toffee gibi tatlı aromalara tarçın ve meşe eşlik ediyor.

Espresso ve kızarmış ekmek olarak adlandırabileceğim hafif acı ve yanıksı tatlar da mevcut. Şerbetçiotu aroması Stout Edition’a kıyasla daha belirgin.

Bitiş: Orta ve sıcak. Bitter, zencefil ve baharat.

GenelCaskmates IPA Edition, serinin diğer üyesi Stout Edition gibi karakteristik bir ekspresyon. Fakat Stout versiyonu daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. Bunun en büyük nedeni IPA Edition’ın damağını fazla yumuşak bulmam… IPA birası sevenlerin fazlasıyla keyif alacağı bir viski.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm İrlanda viskileri tadım notlarım…

Jameson tadım notları…

Dublin’de mutlaka gitmeniz gereken viski barları…

Jameson Caskmates IPA Edition
Tatlı-baharatlı ve şerbetçiotu aromalarına sahip oldukça kolay içimli, yumuşak bir ekspresyon.
Burun83%
Damak83%
Bitiş84%
Genel83%
83%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (5 Votes)
85%

Bir Yorum Yazın