Kadınlara özel bir Johnnie Walker geliyor: Jane Walker!

Sene başında Johnnie Walker’ın kadınlara özel bir ekspresyon çıkacağı yönünde haberleri duymaya başlamıştık. Yaklaşık 1 ay önce ben de bu konuyu detaylı olarak yazmıştım. (Kadınlara özel bir Johnnie Walker: Jane Walker) 

Haberlerin üzerinden çok geçmeden Jane Walker ile ilgili detaylar, Johnnie Walker markasını portföyünde barındıran Diageo tarafından açıklandı.

Johnnie Walker Black Label Jane Walker Edition adını taşıyacak olan ekspresyon, 8 Mart Kadınlar Gününde piyasaya sürülecek. 250,000 adet ile sınırlı olacak Black Label Jane Edition, ne yazık ki sadece Amerika pazarında satışa sunulacak.

Standart Black Label ile birebir aynı içerikte olacak Black Label Jane Walker Edition ile ilgili tek farklı olan detay, Johnnie Walker’ın hafızalara kazınan  “Yürüyen Adam” (Striding Man) logosu yerine yürüyen bir kadın olması. 

Jane Walker ile kadın hakları ve cinsiyet eşitliğine dikkat çekme niyetinde olan Diageo, $34’a satılacak her şişenin $1’ını kadın haklarını desteleyen organizasyonlara bağışlayacak. 

Cinsiyet eşitliğine ve kadın haklarına verdiği önem ve yaptığı çalışmalar ile bilinen Diageo, Johnnie Walker Black Label Jane Walker Edition ile, bu projelerine bir yenisini daha eklemiş olacak.


Bu yazı ilginizi çektiyse,

Johnnie Walker’ın ikonik logosunun hikayesi hakkında yazıma göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.