Son yıllarda çıkardığı yenilikçi şişelemeler ile adını duymaya alıştığımız Jameson’dan hem viski, hem de kahve severleri heyecanlandıracak harika bir şişe, Jameson Cold Brew! Yaklaşık 3 sene önce ilk haberini aldığımdan beri tatmayı merakla beklediğim ekspresyon Ağustos 2021 itibariyle Türkiye’de sınırlı sayıda satışa sunuldu.

Brezilya ve Kolombiya Arabica çekirdeklerinden soğuk demleme yöntemiyle yapılan Cold Brew ile Amerikan ve Şeri fıçılarda en az 4 sene olgunlaşmış Jameson’nın harmanlanmasıyla yaratılan Jameson Cold Brew, %30 alkol derecesine sahip, şeker ilave edilmemiş bir “Kahve Aromalı Viski”.

Jameson Cold Brew (Cold Brew Aromalı Viski, 30% abv)

Burun: Kahve, bitter çikolata, vanilya, bal kokularına hafif kavruk ve fındıksı kokular eşlik ediyor. Viski ve kahve karakteri oldukça dengeli.

Damak: Burunda olduğu gibi kahve, bitter, fındık ve vanilya tatları belirgin. Bunları çok hafif malt ve baharat takip ediyor. Aromatik ve kolay içimli.

Bitiş: Kahve, bitter ve hafif kavruk tatlar ile orta uzunlukta bir bitiş.

Genel: Jameson Cold Brew damak tadınıza ve keyfinize göre farklı içim şekilleriyle uyum sağlayabilen, aromatik ve yoğun bir içki olmuş. Ben tek büyük bir buzla çok keyif aldım, fakat sek olarak veya kokteyl içerisinde de rahatça tercih edilebilir. Özellikle klasik kokteyller içerisinde kullanılarak çok ilginç tarifler ortaya çıkarılabilir.

270821

Photo Credit: jamesonwhiskey.com

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Jameson’ın tüm ekspresyonları ve tadım notları…

Dublin’de mutlaka gitmeniz gereken viski barları…

İrlanda Viskileri Hakkında Her Şey

Jameson Cold Brew
Hem viski ve hem de kahve severleri fazlasıyla tatmin edecek aromatik, kolay içimli, dengeli bir karışım.
84%Overall Score

Leave a Reply

Your email address will not be published.