Kadınlara özel bir Johnnie Walker mı geliyor?

Son günlerde Johnnie Walker’ın, kadınlara özel bir ekspresyon çıkaracağı ile alakalı birçok haber dolaşıyor.

Bu haberlerin sebebi ise, Johnnie Walker markasını bünyesinde barındıran Diageo firmasının Amerika’da alkol ticaretini ve regülasyonlarını kontrol eden Alcohol and Tobacco Tax and Trade Bureau (TTB) kurumuna yeni çıkaracağı bir ekspresyon için ilginç bir etiket başvurusunda bulunması. 

Başvuruda dikkat çeken detay, etikette Johnnie Walker’ın hafızalara kazınan logosu “Yürüyen Adam” (Striding Man) yerine yürüyen bir kadın olması…

Etiketten anlaşıldığı kadarıyla Johnnie Walker, kadınlar için özel bir Black Label ekspresyonu çıkarmayı planlıyor:

Johnnie Walker Black Label The Jane Walker Edition

Ekspresyonun ne zaman çıkacağı, hangi pazarlar için üretileceği ya da sınırlı sayıda mı olacağı henüz belli olmasa da, tasarımın kendisi bile birçok viski severi heyecanlandırmaya yetti.

Zamanlamaya bakıldığında ekspresyonun 8 Mart Kadınlar Gününe özel bir şişe olduğu yorumunu yapanlar oldukça fazla olsa da Diageo’nun bu konuda resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Sadece Dünyada değil, ülkemizde de en çok satan viski markalarından biri olan Johnnie Walker’ı portföyünde bulunduran Diageo, cinsiyet eşitliğine verdiği önem ve bu konuda yer aldığı projeler ile de biliniyor.

Diageo bu ekspresyon ile cinsiyet eşitliğine bir kez daha dikkat çekme niyetinde gibi görünüyor.


Bu yazı ilginizi çektiyse,

“Johnnie Walker’ın ikonik logosunun hikayesi” yazıma göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.