St. Patrick Gününe az bir süre kaldı! Her sene olduğu gibi bu sene de Jameson, İrlanda kültüründe büyük bir önemi olan St. Patrick Gününe özel çıkaracağı şişesinin duyurusunu yaptı!

İrlanda viskisi denince akıllara ilk gelen viskilerden biri olan Jameson, bu seneki şişenin etiket tasarımı için 3 farklı sanatçı ile çalışmış: Claudine O’Sullivan, Alex Mellon ve Leonn Ward.

Etiket tasarımı için sadakate ve cesarete verdiği önem ile bilinen mitolojik İrlanda savaşçısı Fianna’dan ilham alınmış.  

Gelin şişenin etiketine yakından bakalım…

Şişe etiketinde ilk dikkat çeken detay, kanatlarını açmış büyük bir kartal. Onun kanatları altında ise omuz omuza vermiş 3 kişinin silüeti bulunuyor. Bu silüetler gece dışarı çıkan 3 arkadaşı ve onların dostluk ve birliğini temsil ediyormuş.

Etikete biraz daha dikkatli baktığımızda ise silüetlerin arkasında yer alan Dublin’deki Ha’penny köprüsü görülüyor. Köprünün biraz üzerinde ise İrlanda geçmişini temsil eden flamalar ve semboller bulunuyor.

Tasarımdaki kartal ve silüetler Claudine O’Sullivan tarafından el ile çizilmiş. Arkadaki Ha’penny köprüsü fotoğrafı ise Leonn Ward’ın kamerasından çıkmış. Arka plandaki semboller ve şekiller de Alex Mellon tarafından yapılmış.

Sınırlı sayıda üretilecek olan Jameson 2018 St. Patrick Günü Şişesi yaklaşık 35 ülkede $28 fiyatı ile viski severlere sunuluyor. Şişenin üst kısmında bir de NFC çipi bulunuyor. Bu çip ile NFC destekli telefona sahip olanlar Jameson’la ilgili ilginç içeriklere erişebilecekler.


Geçen seneki St. Patrick Günü Şişesine göz atmak isterseniz;

Jameson’dan St. Patrick Günü’ne Özel Şişe

Leave a Reply

Your email address will not be published.