İskoçya ve viski kültürünü hep birlikte keşfediyoruz!

Viski kültürü denildiği zaman hiç şüphesiz akıllara gelen ilk ülkedir İskoçya. Fakat bu sizi yanıltmasın İskoçya sadece viski değil, zengin tarihi, muhteşem doğası ve ilginç hikayeleriyle baştan sona bir kültür merkezidir. Her adımını kendi deneyimlerimden yola çıkarak tasarladığım turlar ile bu zengin kültürü hep birlikte keşfediyoruz.

Başta Edinburgh ve Glasgow’u da içinde barındıran Lowlands bölgesi olmak üzere Highlands, Speyside ve Islay bölgeleri için ayrı ayrı oluşturduğum tur paketleriyle İskoçya’nın farklı viski bölgelerini gezeceğiz. Turlar boyunca gezeceğimiz damıtımevleri viski merkezleri ve barlarıyla viski kültürümüzü zenginleştireceğiz, yapacağımız tadımlar ile de damağımızı geliştireceğiz.

Tur boyunca vereceğim eğitim ve gezilerde  yapacağım bire bir anlatımlar ile viski kültürüne dair her şeyi konuşacağız. Viski kültürüne ek olarak, gezi rehberimizin anlatımlarıyla da İskoçya’nın zengini tarihini öğreneceğiz. Minimum 4-6, maksimum ise 12-14 kişi olarak organize ettiğimiz turlarımıza her seviyeden viski sever katılabilir.

Turların organizasyon tarafında 15 yıllık turizm deneyimine sahip iş ortağım destek veriyor. Bu sayede dileyenler için vize hizmetleri ve uçak bileti konularında da yardımcı olabiliyoruz.

İskoçya turları hakkında detaylı bilgi almak veya özel tur talebinde bulunmak iletişime geçmeniz yeterli!

“Birlikte viskinin başkenti İskoçya’ya çok keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Yolculuk boyunca hem İskoç kültürünü keşfedeceğiz, hem de viski ve içki kültürü üzerine bol bol sohbet edip, tadımlar yapacağız.”

Barış Mercan