Nikka Pure Malt serisinin 3 üyesinden (Black, Red, White) biri olan Nikka Pure Malt Black, Nas viski kategorisinde (yıl belirtilmemiş) yer alan ve %43 alkol oranı ile şişelenen bir Japon malt harmanı.

Nikka’nın Yoichi ve Miyagikyo damıtım evlerinden çıkan malt viskilerin harmanlanması ile elde edilen Nikka Pure Malt Black, ünlü viski yazarı Jim Murray‘den 95/100 gibi oldukça yüksek not almış bir ekspresyon.

Japon viskileri hakkında detaylı bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz!

Nikka Pure Malt Black (Japon Malt Harmanı, %43 abv)

Burun: Oldukça kompleks fakat bir o kadar da dengeli bir burun. Turba, is, vanilya ve meyvemsi notalar ön planda.

Muz, kayısı, kırmızı elma gibi birçok farklı meyveyi hissetmek mümkün. Bunlara ek olarak sütlü çikolata ve bekledikçe artan meşe notaları da bize eşlik ediyor.

Damak: Taze, otsu ve hafif meyvemsi tatlara ilaçsı ve sentetik notalar eşlik ediyor. Oldukça kremamsı bir dokusu var. Kömür, yanık oduna ek olarak biber ve malt.

Bitiş: Orta uzunlukta, hafif yakıcı, biberli ve kurutucu bir bitiş. Malt ve ilaçsı notalar hala etkili.

Genel: Nikka Pure Malt Black içtiğim en kompleks viskilerden biri. Her anı sürprizlerle dolu diyebilirim. Asıl şaşırtıcı olan şey ise bu kadar kompleks olmasına rağmen son derecede dengeli olması.

Bu yazı ilginizi çektiyse;

Tüm Japon viskileri tadım notları için…

Japon Viskilerinin Doğuşu…

Nikka Pure Malt Black
Nikka Pure Malt Black içtiğim en kompleks viskilerden biri. Her anı sürprizlerle dolu diyebilirim. Asıl şaşırtıcı olan şey ise bu kadar kompleksiteye rağmen son derecede dengeli olması.
Burun91%
Damak91%
Bitiş89%
Genel90%
90%Overall Score
Reader Rating: (5 Votes)
92%

Leave a Reply

Your email address will not be published.